Міфи про проточні водонагрівачі: розвінчуємо помилки

Встановлення водонагрівача - ефективна альтернатива використанню гарячої води центрального водопостачання, де навіть за максимальної економії доведеться платити величезні рахунки. Залишається питання, що вибрати: проточну модель або накопичувальний бойлер. Через усталені стереотипи вибір падає на останній варіант. Однак багато недоліків, які приписують проточним кранам водонагрівачів, - міфи, які ми розвінчаємо в цій статті.
Міф 1: Проточний водонагрівач споживає дуже багато електроенергії
Це найпоширеніший міф, він сформований на основі технічних характеристик пристроїв. Зазвичай накопичувальний бойлер споживає не більше 2 кВт електроенергії на годину, а потужність проточного водонагрівача може сягати 5 кВт, є моделі й потужніші. Але ніхто не враховує, що останні споживають тільки в момент використання води.
Щоб переконатися в енергоефективності встановлення електричного крана-водонагрівача, виконаємо деякі розрахунки. Для нагрівання 50 літрів води з 10 до 60 градусів потрібно 10465 кДж або 2,9 кВт. Сюди додаємо нагрів для компенсації тепловтрат (1-2 кВт*год/добу), вже виходить близько 5 кВт без будь-якого споживання. Припустимо, ви використали за день тільки 25 л, у бак надійшла аналогічна кількість холодної води з водопроводу, відповідно, на нагрів цього обсягу пішло 2,95 кВт*год.
Якщо купити проточний водонагрівач, у вас не буде тепловтрат, а значення споживання електрики дорівнюватиме часу роботи нагрівача. Наприклад, помили посуд 10 хвилин, енергоспоживання - 0,83 кВт, прийняли душ 15 хвилин - 1,25 кВт. Разом за день витратили близько 50 л води і 2,08 кВт, замість 2,9 (без урахування тепловтрат) у випадку з накопичувальним бойлером.
Міф 2: Вода не встигає нагріватися, тому користуватися незручно
Сучасні проточні водонагрівачі здатні забезпечити комфортну температуру практично миттєво. Принцип їхньої роботи полягає в тому, що вода проходить через нагрівальний елемент порціями, відповідно, вся його потужність спрямована тільки на невеликий обсяг рідини.
Звичайно, фактичне значення на виході залежить від початкової температури води на вході та потужності самого приладу. Наприклад, при вхідній температурі в +10 і потужності 5 кВт можна отримати воду в районі +35 градусів, що цілком достатньо для комфортного миття рук або посуду.
Міф 3: Проточний водонагрівач не працює за низького тиску води
Щоб уникнути пошкодження внутрішніх компонентів і подачі води великої температури, особливо це актуально для проточних водонагрівачів з душем, обладнання забезпечується датчиком, який керує роботою нагрівального елемента. Якщо тиск на вході буде недостатнім, він може заблокувати ввімкнення, але ця проблема характерна і для накопичувальних бойлерів за низького рівня води в баку.
Перевага проточних моделей у тому, що вони моментально спрацьовують, коли тиск стабілізується. Вам не потрібно чекати, поки вода в баку нагріється.
Міф 4: Проточні водонагрівачі швидко виходять з ладу
Як і будь-яка інша техніка, проточні водонагрівачі мають свій термін експлуатації, вони чутливі до механічних пошкоджень і перепадів напруги в мережі. Однак при правильному догляді пристрої нормально пропрацюють 5-10 років.
Висновок
Проточні водонагрівачі - це зручні, економічні та надійні пристрої, які можуть стати чудовим рішенням для забезпечення гарячою водою квартири або приватного будинку. Вони не займають багато місця, прості в установці та експлуатації, а також дають змогу економити на електроенергії за правильного використання.
Щоб пристрій гарантовано відпрацював заявлений термін, звертайте увагу на моделі перевірених брендів. Наприклад, проточні водонагрівачі Zerix мають вбудований захист від перегріву, відсутності води, високий клас вологозахисту. А деякі моделі одразу обладнані пристроєм захисного відключення.
- Як поміняти арматуру на унітазіЗаміна арматури унітазу - це простіше, ніж здається! Дізнайтеся, як за 15 хвилин повернути сантехніку до життя і заощадити на виклику майстра.Повна версія статті
- Потік бойлер? Не панікуйте!Дізнайтеся, як самостійно визначити причину протікання й усунути її всього за кілька кроків - це простіше, ніж здається!Повна версія статті