Проточний водонагрівач б'є струмом

Проточні нагрівачі води є ефективною заміною накопичувальним бойлерам. Вони споживають електроенергію тільки в момент подавання води, за безпосереднього нагрівання, а не постійно для підтримки заданої температури. Однак експлуатація пристрою вимагає певної обережності, якщо проточний водонагрівач б'є струмом, треба негайно розпочинати пошук і усунення несправності.
Причини удару струмом від проточного водонагрівача
Якщо ви помітили, що під час використання водонагрівача вода б'є струмом, причина такого різниться залежно від новизни приладу. У недавно купленому проблема може бути пов'язана з неправильною установкою або заводським браком. Якщо водонагрівач б'ється струмом згодом після монтажу, причини зламання можуть бути такі:
- Несправність проведення. Поганий контакт, перевантаження мережі, пошкодження ізоляції можуть викликати витік і ураження електричним струмом під час експлуатації водонагрівача.
- Пошкодження корпусу нагрівального елемента. Корозія, вплив домішок, що входять до складу води, перегрівання через надмірну кількість накипу — причини, які можуть призвести до пошкодження корпусу водонагрівального елемента.
- Вихід із ладу ТЕНа. До складу входить проточного водонагрівача ТЕН має всередині ізоляційний матеріал, який відокремлює резистивний дріт від зовнішньої сталевої трубки. Згодом цей ізолятор зазнає руйнування, що призводить до витоку струму на воду.
Усунення несправності
У ситуації, коли новий водонагрівач б'є струмом, переконайтеся в його правильному встановленні. Під'єднання обладнання до мережі обов'язково має здійснюватися через пристрій захисного вимкнення (УЗВ) і мати заземлення.
Перевірити наявність «земли» можна за допомогою мультиметра. Перед початком вимірювань вимкніть водонагрівач від електромережі, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом. У режимі перевірки опору під'єднайте один щуп мультиметра до корпусу водонагрівача, а інший до заземлення. Опір має бути мінімальним (близким до нуля). Якщо ви отримали протилежний результат, перевірте усі клеми та з'єднання в квартирному та під'їзному щиті. Можливо, десь поганий контакт.
За допомогою мультиметра можна перевірити цілісність ТЕНа. Зніміть кришку водонагрівача, щоб отримати доступ до клем нагрівального елемента. Для цього може знадобитися викрутка або інші інструменти, все залежить від конструкції пристрою.
Встановіть мультиметр у режим вимірювання опору та виберіть діапазон до 200 Ом, оскільки значення справного нагрівача зазвичай невелике. Під'єднайте один щуп мультиметра до одного контакту ТЕНа, а другий щуп — до другого. Нагрівач справний, якщо вимірювальний прилад покаже значення в межах від 10 до 30 Ом (точний показник залежить від потужності та характеристик ТЕНа). Інакше його необхідно замінити на новий.
Якщо немає мультиметра та навичок роботи з електрикою, зверніться до кваліфікованого фахівця. Будь-які спроби самостійного усунення ламання можуть посилити проблему або призвести до ураження струмом.
Профілактика: як уникнути проблем у майбутньому
Щоб уникнути ситуацій, коли проточний водонагрівач починає бити струмом, необхідно відразу, ще на етапі монтажу, використовувати якісні захисні пристрої. Крім цього, не варто намагатися встановити своїми руками без належної кваліфікації та досвіду роботи з електрикою.
Не останню роль на довговічність і правильну роботу проточного водонагрівача надає проведення регулярного обслуговування: чищення нагрівального елемента від накипу, перевірки надійності з'єднань клем, роботи пристрою захисного вимкнення, автоматів на щитку.
За потреби заміни окремих запчастин, придбайте тільки оригінальні комплектуючі в перевірених продавців. Монтаж деталей, номінал яких відрізняється від тих, що були встановлені, неприпустима.
Висновки
Попри всю серйозність проблеми, коли проточний водонагрівач щипає струмом, рішення є. Головне — відразу вимкнути прилад від мережі, тільки тоді братися до пошуків проблеми. Причина може кришатися в несправній проводці, пошкодженні нагрівального елемента або ж у неправильному встановленні пристрою. Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще звернутися до кваліфікованого фахівця.
- Як поміняти арматуру на унітазіЗаміна арматури унітазу - це простіше, ніж здається! Дізнайтеся, як за 15 хвилин повернути сантехніку до життя і заощадити на виклику майстра.Повна версія статті
- Потік бойлер? Не панікуйте!Дізнайтеся, як самостійно визначити причину протікання й усунути її всього за кілька кроків - це простіше, ніж здається!Повна версія статті