Заміна змішувача у ванній
Сантехнічні прилади - одні з найбільш схильних до зносу виробів у будинку. Особливо страждають змішувачі, які відчувають на собі максимальні експлуатаційні навантаження. Навіть за умови початкової покупки якісного пристрою у ванну, який справно працює, тривалий термін використання може негативно вплинути на його зовнішній вигляд. Тому єдиним рішенням є повна заміна крана на новий.
Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як вибрати змішувач для ванни, які є поширені проблеми під час заміни та їхнє вирішення.
Ключові моменти вибору відповідного змішувача
Сантехніка - це не та категорія пристроїв, які купують щодня. Між ремонтом у ванній кімнаті та виникненням необхідності заміни змішувача може пройти 5 і більше років. Але протягом усього цього часу прогрес не стоїть на місці. Цілком імовірно, що з'явилися нові сантехнічні рішення, про які ви навіть не здогадувалися або, навпаки, маркетингові виверти. Відповідно, засновувати свій вибір виключно на зовнішньому вигляді пристрою - помилково. Тут потрібно враховувати безліч нюансів. Розглянемо основні з них.
- Функціональність. Якщо раніше поміняти змішувач для ванни не становило труднощів, вони мали однаковий функціонал, то сьогодні ситуація змінилася. На ринку представлені моделі з можливістю підключення не тільки ручної лійки і виливу, а й верхнього душу. Є моделі з термостатичним, двохвентильним, одноважільним регулюванням.
- Дизайн. Сучасні змішувачі випускають найрізноманітніших форм і розмірів. Можна купити з довгим виливом, коротким, литим або зовсім без нього. Любителям чогось нестандартного підійдуть гусаки "водоспад". Щоб підібрати оптимальний варіант, насамперед потрібно дивитися на дизайн інтер'єру ванної кімнати, щоб сантехніка гармонійно поєднувалася з іншими елементами.
- Матеріал. Виробники сантехніки навчилися економити на матеріалі. Можна зустріти моделі з дешевого силуміну або пластику. При цьому зовні вони можуть нічим не відрізнятися від тих, що виконані з більш якісних матеріалів, але термін служби мають набагато менший. Тому краще заплатити трохи більше, але придбати змішувач з якісної латуні або нержавіючої сталі.
Крім цього, потрібно звернути увагу на діаметр різьблення змішувача для ванної та його виконання. Якщо сантехніка встановлена ще на початку дев'яностих минулого століття, патрубки водопостачання можуть бути несумісними з нинішніми стандартами.
Процес заміни змішувача для ванни
Перед початком усіх демонтажних і монтажних заходів має бути підготовка. Одразу визначтеся, які ключі потрібні для заміни змішувача у ванній, який ущільнювач та інші додаткові інструменти:
- Розвідний ключ. Використовується для відкручування і закручування гайок середнього і малого діаметру, які, як правило, використовуються для кріплення змішувача на ексцентрик.
- Пасатижі. Стануть у пригоді для гайок невеликого діаметра, а також для захоплення й утримання дрібних деталей.
- Хрестова і мінусова викрутки. Необхідні для гвинтів і шурупів кріплень душової лійки або додаткових аксесуарів.
- Ущільнювальний матеріал. Для герметизації з'єднань між змішувачем і трубами водопостачання.
Коли все підготовлено, можна закривати подачу води і приступати до демонтажу. Знімати потрібно як кран, так і ексцентрики. Причина в тому, що у нового змішувача для ванни установчі розміри можуть відрізнитися і потрібно буде застосовувати інші ексцентрики.
Обов'язково потрібне очищення патрубків водопроводу від залишків ущільнювального матеріалу і можливих сольових відкладень. Для більш ефективного видалення рекомендується застосовувати розчин лимонної кислоти або оцту.
Після підготовки патрубків, перед тим як встановити змішувач для ванни, вкрутіть ексцентрик, не забуваючи нанести на різьблення ущільнювальну ФУМ-стрічку. Усередині гайок самого крана є ущільнювальні гумки, тому у використанні додаткових матеріалів немає потреби. Просто накручуйте змішувач на ексцентрик. Перед затягуванням перевірте правильність виставленого рівня.
Часті проблеми та їх вирішення
На перший погляд може здатися, що встановити змішувач на стіну легко, але навіть у досвідчених сантехніків виникають різні проблеми.
- Старий змішувач не відкручується. Спробуйте використати довший і потужніший ключ. Якщо це не допомагає, піддягніть змішувач ножем або викруткою, можна злегка розігріти гайки, щоб вони трохи розширилися.
- Протікання. Перевірте, чи всі прокладки встановлені правильно. Можливо, ви просто недостатньо затягнули гайки.
- Змішувач не працює. Переконайтеся в тому, що подача води на змішувач відкрита. Ймовірною проблемою може бути несправність, спричинена заводським браком запірної арматури.
Щоб уникнути виникнення проблем із заміною змішувача, ретельно підготуйте інструменти, які вам знадобляться в разі непередбаченої ситуації. Або ж просто зверніться до професійного сантехніка.
Підсумок
Підбір і встановлення нового змішувача - кропітка робота, що вимагає серйозного підходу. Якщо виберіть якісний виріб перевіреного виробника, ймовірність того, що з ним будуть проблеми, мінімальна. Сантехніка - це не та стаття витрат, на якій можна економити.
Якщо потрібна допомога у виборі змішувача, звертайтеся до менеджерів O&L Sanitary, які підберуть оптимальну модель з урахуванням ваших побажань і наявного бюджету.
- Проточний водонагрівач б'є струмомВаш проточний водонагрівач почав бити струмом? Це не просто незручність, а й небезпека. У нашій статті ми розберемо основні причини цієї проблеми та розповімо, як безпечно усунути неполадки.Повна версія статті
- Встановлення трапа в душовійДізнайтеся про найкращі типи зливних трапів і отримайте покрокову інструкцію з їх встановлення. У статті ми докладно розповімо, як вибрати відповідний трап для душу та встановити його самостійно.Повна версія статті