Запчастини для дренажних насосів
Дренажний насос потрібен в умовах приватного будинку або дачі, де дозволяє ефективно боротися з наслідками паводків, видаляти забруднену воду із приямків, басейнів та інших ємностей. Однак, як і будь-який механізм, це насосне обладнання може вийти з експлуатації. Виникає питання, де купити запчастини на дренажний насос, як його розібрати та відремонтувати самостійно.
Як працює дренажний насос із поплавком?
Щоб зрозуміти, як відремонтувати дренажний насос, розберемося в його конструкції та принципі роботи.
Основні вузли цього типу насосного обладнання:
- Корпус. Виконаний із міцного поліпропілену, який витримує температурні перепади, легкий, практично не піддається ефекту «старіння».
- Робоче колесо. Основна деталь, що забезпечує всмоктування та подачу забрудненої води. Залежно від моделі насоса може бути виконана з металу чи термопластику.
- Електродвигун. Тут використовується двигун із мокрим ротором. Це означає, що його охолодження здійснюється за рахунок більш холодної рідини, що перекачується..
- Всмоктуючий ґрат. Застосовується для часткової фільтрації рідини та запобігання попаданню занадто великих частинок на лопаті робочого колеса.
- Блок керування. Електронний компонент, що відповідає за автоматичне увімкнення та відключення дренажного насоса. Як індикатор рівня води тут використовується спеціальний поплавець.
☝ Варто відзначити! Високонапірні дренажні насоси, які здатні подати воду на висоту до 30 м, можуть поставлятися в металевому корпусі з нержавіючої сталі.
Причини несправності дренажного насосу
Найчастіше (крім браку) вихід із ладу дренажного насоса є наслідком дій чи бездіяльності власника агрегату. До найпоширеніших причин, коли може бути потрібний ремонт обладнання, відносять «сухий хід», коли користувач по неуважності запустив електродвигун, опустивши пристрій на недостатню глибину.
Наступною поширеною причиною поломки виступає перекачування рідини з надмірною кількістю забруднень, яка не передбачена технічними можливостями конкретної моделі насоса. Внаслідок цього виникає несправність робочого колеса або електродвигуна. Нерідкі випадки, коли під час роботи сітка на вході в камеру всмоктування забивається настільки, що проходження води неможливо.
Виникає ефект, аналогічний «сухому ходу». Часто ігноруються вимоги, наведені в інструкції до насосного обладнання щодо технічного обслуговування. Підсумком подібних дій є знос підшипників електродвигуна і кільця ущільнювача валу, що згодом призводить до повного виходу з ладу обладнання.
Ремонт дренажного насосу своїми руками
Нескладна конструкція та доступність більшості запчастин до дренажних насосів дозволяють виконати їхній ремонт самостійно без залучення майстрів. Достатньо мати мінімальний набір електрика: викрутки, мультиметр та паяльник.
Розглянемо найпоширеніші поломки та способи їх вирішення.
- Пошкодження кабелю живлення. Щоб усунути поломку, достатньо замінити кабель. У разі гострої необхідності можна в місці пошкодження виконати скручування.
- Насос працює, але не хитає. Це може бути пов'язане із засміченням, зносом робочого колеса або високою щільністю рідини. Переконайтеся в прохідності трубопроводів, замініть робоче колесо.
- Не запускається двигун. Якщо насос не крутиться, але гуде – заклинило підшипники. У разі повної відсутності реакцію включення – вихід з ладу статора.
- Перегрів. При підвищенні температури обмотки спрацьовує автоматика та відключає насос. Потрібно перевірити значення тиску в мережі та переконатися, що робоче колесо не засмічене.
Щоб отримати безкоштовну консультацію щодо ремонту дренажного насоса в Харкові, звертайтесь до експертів «O&L Sanitary».
- Встановлення трапа в душовійДізнайтеся про найкращі типи зливних трапів і отримайте покрокову інструкцію з їх встановлення. У статті ми докладно розповімо, як вибрати відповідний трап для душу та встановити його самостійно.Повна версія статті
- Проточний водонагрівач б'є струмомВаш проточний водонагрівач почав бити струмом? Це не просто незручність, а й небезпека. У нашій статті ми розберемо основні причини цієї проблеми та розповімо, як безпечно усунути неполадки.Повна версія статті