Запчастини до змішувачів: що можна полагодити своїми руками

Змішувач належить до тих виробам, які піддаються різним поломкам після не завжди тривалого користування. Необов'язково звертатися до професіоналів і підлаштовувати свій час під їх прихід. Знаючи основну базу про конструкції пристрою, можна легко зробити ремонт змішувача своїми руками.
Пристрій одноважільного змішувача
Головна особливість крана, яка чітко відокремлює його від двохвентильних аналогів - наявність тільки одного важеля. Конструкція влаштована таким чином, щоб регулювання тиску і температури води здійснювалася за допомогою одного важеля. Рухи вгору і вниз відповідають за інтенсивність струменя, а вліво і вправо - за ступінь теплоти. Плавні рухи дозволяють швидко налаштувати воду, без зайвих витрат ресурсу.
Конструкція виробу включає в себе наступні елементи:
- Корпус з різного матеріалу, під будь-який смак і фінансові можливості;
- Вилив на змішувач може бути низький, середній і високий, а також поворотний механізм;
- Важіль подачі води, що відповідає за настройку натиску і температури води;
- Картридж – частина внутрішнього механізму для регулювання води;
- Підведення і кріпильний елемент (гайка або шпилька) - деталі для кріплення всієї конструкції і з'єднання з трубопроводом;
Виробники удосконалюють запчастини для кранів змішувачів, доповнюючи їх аератори, лійками або створюючи гнучкий вилив. Всі складові елементи, крім корпусу, можна замінити самостійно, не викликаючи сантехніка. Для цього варто купити запчастини до змішувача, відповідні деталі і ознайомиться з інструкцією.
Заміна важеля і картриджа
Ручка ламається через різні рухи, що призводить до неправильного положення і несправності. Додатковий фактор, який часто стає ключовим під час заміни ручки: дрібні тріщини, знебарвлення або втрата привабливого зовнішнього вигляду, хоча сам механізм може залишатися в робочому стані. Важіль часто служить як декоративний елемент в інтер'єрі для додавання яскравих фарб. Існують дорогі моделі, які випускаються з дорогих металів.
Як зняти ручку змішувача?
- Необхідно зняти заглушки.
- За допомогою плоскої або хрестоподібної викрутки викрутити фіксуючий гвинт.
- Завершальний крок - зняття важеля.
Варто простежити і купити ручку для змішувача, яка буде повністю відповідати за розмірами під встановлену модель. Установка ручки проходить в зворотному порядку.
Картридж змішувача крана представлений в двох видах: кульовий і дисковий. Перший варіант характеризується наявністю кульки всередині конструкції, яка відповідає за змішування води і натиск струменя. Друга модель представлена з використанням керамічних пластин, які вважаються довговічними за рахунок стійкості до корозії.
Про необхідність заміни картриджа свідчить складність регулювання, велика різниця між температурою води в одному і тому ж положенні важеля. З крана може капати вода або замість холодної води з вироби тече гаряча.
- Необхідно відключити воду.
- Далі потрібно зняти ручку за допомогою відповідної викрутки. Гвинт-фіксатор, який потрібно відкрутити зазвичай знаходитися під заглушкою з позначенням гарячої та холодної води.
- Зніміть захисне кільце, а потім дістаньте несправний картридж.
- Рекомендується прочистити змішувач зсередини від накопичених солей, крупинок і інших забруднень.
- Завершальний крок - установка нового картриджа в зворотному порядку.
Заміна виливу та аератора
Вилив на змішувач також часто змінюється з метою оновлення інтер'єру та додавання яскравого акценту. Що означає, коли тече гусак змішувача на кухні? Найчастіше проблема свідчить про стирання прокладок. Також рівень справності виливу може залежати від якості води в будинку. Якщо кран буде забиватися великими частками, то всередині гусака з'явиться сильний тиск, який призводить до тріщин.
Процес заміни гусака нескладний, головне - підібрати правильну деталь:
- Для початку необхідно зняти старий гусак. Притримуючи однією рукою корпус, а інший - ключ, яким будете викручувати гайку.
- Наступний крок - зняття рукоятки і старого гусака. За допомогою підняття у вертикальне положення можна легко зняти старий виріб.
- Оцініть ступінь зношеності прокладок і замініть їх на нові, особливо якщо причиною заміни стало протікання крана.
- Як прикрутити гусак до змішувача? Весь процес не займає багато часу і зусиль, головне точно прикріпити деталь до крана, щоб не пошкодити кільця ущільнювачів.

Часта причина поломки аератора - засмічення дрібними частинками, крупинками бруду або піску. Вода поганої якості найбільшим чином впливає на справність сантехніки запчастин для змішувачів. Усунення неполадки дуже легке у виконанні.
Для початку необхідно відкрутити насадку від гусака і витягти всі сітки. Обов'язково промийте сітки під теплою водою, змиваючи всю грязь, що накопичилася. Деякі деталі, особливо латунні, можуть піддаватися корозії. У таких випадках рекомендується замінити металевий аератор на пластиковий.
Заміна гнучких підводок
Причиною несправності частини конструкції служить неправильно підібрана довжина. В результаті протягом тривалого часу вони були перекручені, що могло спровокувати порушення герметичності. Впливає і матеріал виробу.
Перед початком ремонтних робіт потрібно відключити водопостачання і випустити всю в крані воду. Далі відкрутіть шланг від водопровідної труби, демонтуйте змішувач. Від'єднайте шланг від пристрою і підключіть новий. Встановіть кран назад на виріб або поверхню, підключіть до трубопроводу і перевірте на герметичність.
Крепеж смесителей
Існує 2 види монтажу змішувача на виріб. Вони не впливають на зовнішній вигляд пристрою, так як деталі ховаються під поверхнею або раковиною. Кріплення шпилькою часто використовується для монтажу на стільницю. У такому випадку рекомендується вибирати комплектуючі для змішувачів з двома шпильками для додаткової надійності. Кріплення гайкою підходить для монтажу на металеву раковину. Рекомендується підбирати модель, в якій різьблення і гайка будуть виконані з міцного матеріалу.
Для самостійного монтажу виробу знадобиться перелік інструментів: набір викруток, ФУМ-стрічка, пасажі, великий і малий розвідний ключ. На ринку представлено безліч моделей і деталей з різними діаметрами і розмірами. Тому рекомендується купувати набір інструментів, щоб можна було прикріпити деталь під конкретну модель.
Досить зрозуміти, що принцип роботи кранів не такий вже складний, та питання «Як відремонтувати змішувач самостійно?» повністю відпаде. Головне, що завжди можна постаратися запобігти поломки - поставити очищуючий фільтр, вибирати міцні матеріали або дотримуватися інструкції.
- Як поміняти арматуру на унітазіЗаміна арматури унітазу - це простіше, ніж здається! Дізнайтеся, як за 15 хвилин повернути сантехніку до життя і заощадити на виклику майстра.Повна версія статті
- Потік бойлер? Не панікуйте!Дізнайтеся, як самостійно визначити причину протікання й усунути її всього за кілька кроків - це простіше, ніж здається!Повна версія статті