Особливості силумінових змішувачів
Сучасний ринок сантехніки пропонує безліч варіантів змішувачів, які відрізняються по дизайну, матеріалу (наприклад, латунь або алюмінієво-кремнієвий сплав), міцності і ваги. Часто споживачі віддають перевагу силуміновим змішувачів, враховуючи всі переваги пристрою.
Що таке силумин та з якого металу роблять змішувачі?
Матеріал силумін - це сплав алюмінію (90%) і кремнію (10%). Через великий відсоток алюмінію в складі сплаву, багато споживачів плутають сілуміновие змішувачі з просто алюмінієвими. Додатково в складі силуміну можуть бути домішки інших речовин: мідь, титан, літій або натрій. Іноді в сплаві присутні залізо, кальцій або цинк, які свідчать про поганий очищенні речовини перед використанням. Навіть в латунь додають інші елементи.
Силумінові змішувачі, як і латунні можуть бути покриті дзеркальним хромом. Хром - оптимальний варіант для будь-якого сплаву, на поверхні якого не розмножуються мікроорганізми. Якщо покриття зроблено якісно в кілька шарів, то змішувач з латуні або силуміну прослужить довго без відшаровування.
Також використовується порошкова фарба або лак. Таким чином можна купити змішувачі різних кольорів: білі, сірі, чорні, з імітацією під золото, бронзу або мідь. Силумінові змішувачі дуже популярні серед споживачів, як і латунна сантехніка. Різноманітність кольорів дозволяє легко вписувати пристрій в будь-який інтер'єр.
Переваги силумінових змішувачів
Сплав силуміну - інноваційний матеріал і має низку позитивних якостей:
- Доступна ціна. Матеріали, які використовуються при створенні сплаву, не дорогі, що дозволяє зробити змішувачі більш доступними для широкого кола споживачів. Прогресивні бренди виробляють пристрої різних форм з невисокою ціною. Таким чином ціна на сілумінові змішувачі значно нижче, ніж на латунну сантехніку.
- Простота догляду, як і за латунними кранами. Для очищення змішувача знадобиться м'яка губка або бавовняна тканина і спеціальні очищаючі засоби. Далі необхідно вимити сам кран, сполоснути водою і насухо витерти.
- Стійкість до корозії. Змішувачі з латуні або силуміну однаково захищені від руйнування. Плівка з оксидних сполук захищає пристрій від впливу водного середовища. Саме алюміній в складі сплаву у відповіді за відсутність іржі на крані.
- Невелика вага. У порівнянні з латунними змішувачами, силумінова сантехніка в рази легше. На технічну характеристику впливає алюміній - головна складова сплаву. Саме вага відрізняє силуміновий змішувач від латунного.
Недоліки змішувачів з силуміну
Серед всіх сильних сторін силумінових пристроїв можна виділити недоліки, які допоможуть точно визначити чи варто купувати продукт або вибрати кран, наприклад, з латуні:
Невисока міцність в порівнянні з латунної сантехнікою. Такий змішувач можна легко зламати або пошкодити. При ударі силуміновий змішувач може покритися тріщинами і осколинами. При високому тиску води або неправильному монтажі пристрій пошкодиться і не зможе виконувати функції. Також змішувач не підлягає ремонту і відновленню, на відміну від латунної сантехніки.
Як вибрати змішувач
Для того щоб не розчаруватися у своєму виборі зверніть увагу на бренд сантехніки. Обов'язково вибирайте ті компанії, які надають гарантію не менше 2 років на корпус змішувача, підтверджуючи його міцність і зносостійкість. Хороші бренди зарекомендували себе серед споживачів, чиї позитивні відгуки можна побачити на сайтах інтернет-магазинів.
Додатково звертайте увагу на комплектацію змішувача. Деякі горе-продавці в комплект додають деталі інших брендів, що впливає на міцність. Якість змішувача підтверджує наявність інструкцій по монтажу вироби, рекомендації по догляду за силуміном або латунню і експлуатації.
Силумінові змішувачі не володіють ідеальними технічними характеристиками в порівнянні з іншими виробами, наприклад, латунними. Кожен споживач самостійно вирішує який матеріал краще для змішувача. Головне - вибрати зручну модель хорошого бренду, який підтверджує якість продукції.
- Встановлення трапа в душовійДізнайтеся про найкращі типи зливних трапів і отримайте покрокову інструкцію з їх встановлення. У статті ми докладно розповімо, як вибрати відповідний трап для душу та встановити його самостійно.Повна версія статті
- Проточний водонагрівач б'є струмомВаш проточний водонагрівач почав бити струмом? Це не просто незручність, а й небезпека. У нашій статті ми розберемо основні причини цієї проблеми та розповімо, як безпечно усунути неполадки.Повна версія статті