Пристрій сенсорних змішувачів
Зміст:
Безконтактний змішувач – одне з чудес техніки, яка допомагає людині економно витрачати воду. Принцип роботи технології дозволяє досягти безаварійної експлуатації, комфортної температури води і напору струменя. Крім того, розумні змішувачі – відповідне доповнення до сучасних стилів хай-тек і мінімалізм.
Як працює сенсорний змішувач
Сенсорні змішувачі для умивальника являють собою крани, оснащені інфрачервоними датчиками. Пристрої реагують на рухи в раковині і таким чином випускають потік води. 20-25 см – середня відстань, необхідне для роботи змішувача. Характерна особливість – відсутність важелів і вентилів для регулювання інтенсивності струменя води (повна заміна сенсорами).
Технологія автоматичного змішувача для води дозволяє користувачеві налаштовувати зону чутливості сенсора, час, необхідний для подачі і зупинки потоку води. Також особливістю крана є настройка температури, комфортною для користування. Для розпізнання об'єкта змішувача в раковині знадобиться 1-5 секунд, в залежності від заданих параметрів, після чого потече струмінь води. Робота крана може тривати до 1 хвилини в залежності від моделі і налаштувань.
Переваги і недоліки безконтактних сенсорних змішувачів
Як і всі технології, сенсорні крани мають позитивні і негативні особливості. Можна виділити такі переваги:
Незважаючи на всю практичність технології, вона має переліком негативних моментів:
- Складність регулювання температури. Для того, щоб зробити воду більш теплою чи холодною, необхідно проводити перенастроювання, яка займає багато часу.
- Незручність наповнення великих ємностей водою. Споживач повинен тримати руку біля крана на протязі всього процесу.
- Неконтрольовані спрацьовування сенсора. При неправильному виборі місця установки, датчик може спрацьовувати на відображення в дзеркалі.
Як вибрати сенсорний змішувач
Для того щоб вибрати сучасний і зручний у використанні тип змішувача для умивальника необхідно звернути увагу на такі деталі:
- Вибір моделі змішувача повинен ґрунтуватися на раніше встановленої раковині. Вони мають різні розміри і підходять не під всі місця.
- Серед усього розмаїття змішувачів з автоматичною подачею води віддавайте перевагу варіантам з широким функціоналом (настройка температури і чутливості). Принцип роботи таких моделей допоможе досягти комфортного використання.
- Сенсорні змішувачі для кухні повинні бути виготовлені з міцного матеріалу. Найбільш популярний сплав – латунь.
- Виробник змішувачів повинен надавати гарантію не менше 4 років. Людина використовує крани десятки разів за день, тому якість – одна з головних складових техніки.
Монтаж безконтактних сенсорних змішувачів
Незважаючи на однаковий принцип роботи змішувачів, кожна модель має свої характерні відмінності. Докладний опис установки, налаштування і підключення змішувачів описані в інструкції. Все ж є деталі, на які варто звернути увагу.
При установці необхідно вибрати вдале місце розташування. Якщо розмістити змішувач з автоматичним відключенням води навпроти відбивачів або джерел світла, він може спрацювати на інші об'єкти. Фіксація розумного змішувача здійснюється гайкою або шпилькою.
Фінальна частина – установка блоку живлення крана в раковині. Його потрібно розміщувати на відстані мінімум 55 см від підлоги. Є 2 варіанти енергопостачання та роботи датчика: використання елементів живлення або живлення від електричної мережі.
Під час покупки сенсорного змішувача з можливістю регулювання температури необхідно враховувати всі важливі деталі: принцип роботи, дизайн, можливі параметри та інші особливості, від яких залежить зручність використання. Ретельно зважте всі за і проти, оцініть вартість крана і особисті цілі – тільки так можна вибрати найбільш вдалу модель.
- Встановлення трапа в душовійДізнайтеся про найкращі типи зливних трапів і отримайте покрокову інструкцію з їх встановлення. У статті ми докладно розповімо, як вибрати відповідний трап для душу та встановити його самостійно.Повна версія статті
- Проточний водонагрівач б'є струмомВаш проточний водонагрівач почав бити струмом? Це не просто незручність, а й небезпека. У нашій статті ми розберемо основні причини цієї проблеми та розповімо, як безпечно усунути неполадки.Повна версія статті